• klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıÇalışma Saatleri:
    08.00 - 19.00
  • klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıWhatsApp Hattı:
    0 505 671 72 05
  • klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıHacı Kaymak Mah. Şefikcan Cad. Şehit Mehmet Akdemir Sok 5/F Selçuklu /KONYA

Demirdöküm F4 Arızası

Demirdöküm F4 Arızası

Demirdöküm kombilerin günümüzde yoğun şekilde tercih edildiğini ve kullanıldığını biliyoruz. Bu cihazlarla alakalı yaşanan sorunlarda da kullanıcıların tüm çabası iyi sonuçlar elde etmek ve güvenilir firmalardan yardımlar alabilmektir. Demirdöküm F4 Arızası ile karşılaşan tüketicilerimize özel bilgileri bu makalemizde sunuyor olacağız. Demirdöküm kombilerinizin neden F4 hata kodu verdiğini merak ediyorsanız eğer makalemizi mutlaka inceleyin.

Demirdöküm F4 Arızası Nedir?

  • Demirdöküm markalı kombilerin çoğu modelinde ateşleme sorunudur.

Demirdöküm F4 Arızasında Kullanıcı Hangi İşlemleri Yapabilir?

Alev yokluğu olarak da bilinen bu hata kodu ile karşılaştığınızda direk servisi aramak yerine birkaç uygulama yapabilirsiniz. Size bu uygulamaların neler olduğu konusundaki bilgileri de hemen sunalım.

  • 1.       Dairenizde gaz olup olmadığına bakın.

Mesela dairenizde ocağınız da doğalgazlı ise ocağınızı çalıştırmayı deneyip dairenizde gaz olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ocağınız doğalgazlı değilse gaz vanalarını kontrol edebilir, kapalı şekilde ise açık konuma çevirebilirsiniz. Ocağınız çalışmıyorsa eğer bu daireye gaz gelmediği anlamına gelir. Gaz vanalara bakarak kapalı olanları açın. Mesela kapı dışında bulunan gaz vanasına bakın. Kapalı ise açın. Mühür var ise faturayı ödeyin ve gazın açılması için doğalgaz firmasından yardım alın. Kapı dışındaki vana açık, tüm vanalar açık ama buna rağmen hem ocak hem de Demirdöküm kombi çalışmıyorsa eğer bu durumda doğalgaz çalışması nedeni ile gaz kesintisi olabilir. Doğalgaz firmasını arayarak bilgi alın. Ocağınız çalışıyorsa Demirdöküm kombi yanındaki gaz vanasına bakın ve kapalı ise mutlaka açın.

  • 2.       Demirdöküm kombiye reset atın.

Dairenize ve kombinize gaz geldiğinden eminseniz eğer resetleme işlemi yapabilirsiniz. Demirdöküm markalı kombilerin modellerine göre resetleme işlemi değişmektedir. Resetleme işlemini panel üzerinde bulunan reset tuşundan yapabilirsiniz. Reset düşmesi yoksa da açma-kapama işlemi yaparak resetleme uygulaması yapabilirsiniz. Uygulama sonrasında sorun düzelmezse eğer resetleme işlemini birkaç kez daha tekrar edebilirsiniz.

Uygulamaları yaptınız, gereken kontrol ve işlemler sağlandı fakat sonuç aynı ise yapabileceğiniz başka bir işlem yok diyebiliriz. Bu durumda servis yardımı almanız gerekmektedir.

İzmit ilçesinde Demirdöküm kombinizde F4 arıza kodu ile karşılaşıp servis yardımı almak istediğinizde Konya  Demirdöküm Servisini arayabilirsiniz.

Demirdöküm F4 Arızası Nasıl Çözümlenir?

Demirdöküm kombide F4 arıza kodunun çözümlenmesinden çok hangi parçalarda sorun olabileceği merak edilir. Arıza durumu ancak yerinde görülür ise bu konuda net bilgi sunulabilir. Fakat biz yine de sizlere bilgi sunmak ve sizi bilinçlendirmek adına karşımıza çıkan olası arızalı durumdaki parçaları sıralayalım…

  • ®     Demirdöküm F4 Arızasında karşılaşılan muhtemel arızalı parçalar; elektronik kart, iyonizasyon ateşleme elektrodu, gaz valfi…

Yalnız bu parçalardan birinde veya birkaçında aynı anda sorun olabilmektedir. Net teşhis için ve çözüm için işi uzmanına bırakmalı ve mutlaka servis yardımı almalısınız.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile