• klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıÇalışma Saatleri:
    08.00 - 19.00
  • klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıWhatsApp Hattı:
    0 505 671 72 05
  • klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıHacı Kaymak Mah. Şefikcan Cad. Şehit Mehmet Akdemir Sok 5/F Selçuklu /KONYA

Kombi Bakımı Ev Sahibine Mi Aittir?

Kombi Bakımı Ev Sahibine Mi Aittir?

Doğalgaz erişiminin artması ile hem daha konforlu hem de daha zahmetsiz olmasından kaynaklı olarak neredeyse her evde kombi takılmaya başlanmış olup kombi kullanımı oldukça artmıştır. Ancak kirada oturan kombi kullanıcıları için kombi bakım ücreti ev sahibine mi yoksa kendisine mi ait sorusu oldukça sık sorulmakta olup bu konu ile ilgili olarak hukuki açıdan da birçok açıklama bulunmaktadır. Kiralanan ev için başlıca sorunlardan bir tanesi olan kombi arızası, kombi bakımı ve bu bakım ve onarım masraflarıdır. Kiracı ve ev sahibi arasında bu masrafları ödenmesi hususunda anlaşmazlıklar yaşanabilmektedir.

Kiralanacak evler içerisinde demirbaş olarak sayılmakta olan kombi, bakımı ve onarımı açısından en sık sorun yaşanan konulardan biridir. Kombi hem ısınma hem de sıcak su kullanım ihtiyacını karşılamak için herhangi ilave bir araca ihtiyaç duymadan kullanılan bir ısıtma sistemidir. Hukuk sistemi içerisinde kiracılık hukuku bulunmakta olup kiracılık hukuku çerçevesinde düzenlenen borçlar kanunu gereğince ev içerisinde bulunan demirbaşlar arasında yer alan kombinin iyi halde tutulması ve kullanılmasını gerektiren masrafların kiracıya ait olduğu bildirilmekte olup, demirbaşlar içerisinde yer alan kombinin parça arızası, değişikliği ya da kullanım ömrünü tamamlamasından kaynaklı olarak yapılacak kombi değişimi gibi yüklü masrafları karşılamak ev sahibine ait olduğu bildirilmiştir. Yani kombi bakımı kiracının kendisine ait olup, evde kaldığı süre zarfında yapılacak periyodik kombi bakım ücreti kendisine ait olup herhangi bir kombi onarım ya da değişim ücretleri ev sahibine aittir.

Kombi kullanımı açısından oldukça kolaylık sağlaması ve konforlu bir şekilde ısınma sağlamasının yanı sıra herhangi ek bir araç masrafı olmaksızın sıcak su kullanımı da sağlaması açısından maliyeti düşürmekte olup düzenli kombi bakımı kombinin performans hızının etkilenmemesini sağlamaktadır. Konya’da yaşamakta olup kombi ile ilgili her türlü bakım ve onarım işlemleri için Konya’da kombi alanında öncü firma olan Yavuz Teknik, yenilikçi kombi bakımı ve onarımı sağlamak ile birlikte uzman ekipleri ve ekipmanları ile yedi gün yirmi dört saat hizmet vermektedir.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile