• klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıÇalışma Saatleri:
    08.00 - 22.00
  • klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıWhatsApp Hattı:
    0 532 372 13 31
  • klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıHacı Kaymak Mah. Şefikcan Cad. Şehit Mehmet Akdemir Sok 5/F Selçuklu /KONYA

Demirdöküm Donma Koruması

Donma Koruması:
Tesisat suyu çıkış sıcaklığı 8° C' nin altına düştüğünde, kombinin elektrik ve gaz beslemesi mevcut ise, kombi kalorifer konumunda otomatik olarak sirkülasyon pompası devreye girer. Belirli bir süre içinde tesisat suyu sıcaklığını 35° C nin üstüne çıkara massa, pompa çalışmaya devam eder. Tesisat suyu çıkış sıcaklığı 5° C nin altına indiğinde ise gaz valfi açar, cihaz tesisat konumunda çalışmaya başlar. Tesisat suyu çıkış sıcaklığı 35° C nin üstüne çıktığında ise, 3 Yollu Vana konum değiştirerek kullanım suyuna geçer, bu şekilde tesisat gidiş sensörü 40° C nin üstünde bir sıcaklık değeri okuduğunda gaz valfi kapatır, pompa 30dk. son süpürme yaparak cihaz Donma Koruma Fonksiyonunu yerine getirmiş olur. Bu koruma fonksiyonu devredeyken donma korumasını ifade eden 'AF' sembolü ekrana gelir. Tesisattaki suyun sistemde sirkülasyonunun sağlanabilmesi için cihazın alt tarafında bulunan tesisat vanalarını ve radyatörlerin vanalarını kesinlikle kapatmayınız.
Kombinizin elektrik beslemesinin kesilmesi durumunda, kombiniz durur. Elektrik geldiğinde, kombi otomatik olarak çalışmaya başlar.
Not: Donma emniyeti sadece kombiyi korur. Tesisatı korumaz. Tesisatın donma riski olan yerlerde antifriz kullanılmalıdır.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile