• klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıÇalışma Saatleri:
    08.00 - 22.00
  • klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıWhatsApp Hattı:
    0 532 372 13 31
  • klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıHacı Kaymak Mah. Şefikcan Cad. Şehit Mehmet Akdemir Sok 5/F Selçuklu /KONYA

Kombi Bakım Ücreti Ne Kadar

Zamanı geldiğinde nasıl ki aracınıza bakım yaptırıyorsanız kombinize de aynı şekilde zamanında bakımlarını yaptırmanız gerekir. Kombileri standarda bağlayıp elektrikli süpürgeyle temizlik yapmanın adı kombi bakımı olmuş. Kombi bakım fiyatını düşürerek işçiliğinden tasarruf sağlamak müşteriyi kandırmaktan başka bir şey değildir. Kombi bakım fiyatımız 350 TL dir. Yaptığımız bakım içerisinde neler var eşanjörün temizliğinden tutun kombi pompasının temizliği, baca fan temizliği bulunmaktadır. Bu iş hakkıyla yapıldığında bir servis elemanı yaklaşık olarak 2 saatten aşağı çıkamaz. Bu bakımların yapıldığı kombi suyu daha çabuk ısıtacağı için doğalgaz faturalarında düşüşle size geri yansıyacaktır. Parçaların tozunu almak kombi bakımı sayılıyorsa siz kendiniz evde bu işlemi dört tane vidayı sökerek yapabilirsiniz. Ayrıca farkımız kalorifer tesisatlarınızı da kontrol ederek elden geçiriyoruz. Yanlış bağlanan radyatör giriş çıkışlarında ısı verimliliği az olacağı için yapılması gereken bütün her şeyi anlatıyoruz. Firma olarak kombi petek temizliği işlemini uzman ekiplerle ve özel cihazlarla itinayla yapıyoruz. Kombi servis ücretleri genelde standarttır. Kombide yapılan bakımlar genelde aynı değildir. Biz kombinizin tüm arıza yapacak parçaların temizliğini yapıyoruz. Arızaya müsait parçaları müşteriye bildiririz. Değiştirilen parça her zaman orijinali ile değiştirilir. Hala ikna olmadıysanız evinize bizim verdiğimiz fiyatın altında bir ücretle kombi bakımına gelen ustaya eşanjörü söküp temizlemesini söyleyin bakalım ne yapacak. Servis işçiliği arasında en önemlisi kombi bacasının temizliği ve suyu ısıtan parçanın deliklerinin temizlenmesidir. Suyun ısındığı yer eşanjör olduğu için en fazla kireç tabakası bu bölgede toplanır. Deliklerden yavaş akan su peteklere daha az ısı iletir. Peteklerin yanmamasındaki sebep budur. Kombinizle temizlik işlemi sadece bitmez peteklerin temizliği de verilen bu fiyata dahildir. Tesisat temizliği ve kombi bakımı toplamda 350 TL dir.  Tesisatı temizlerken ilaçlı su kombinizin içinden geçerken eşanjörün içini tertemiz yapar. Bu sayede bütün parçaları sökmeye gerek kalmaz.

Kombi arızalarında genelde tesisatın rolü daha büyüktür. Bunu çoğu kullanıcı bilmez tesisatın içindeki su basıncı kombiyi etkiyebilir. Ayrıca tesisat içerisindeki zamanla kirlenen su içerisindeki pislikler filtrelerin temizlenmemesi arıza için başlıca nedenlerden biridir.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile