• klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıÇalışma Saatleri:
    08.00 - 19.00
  • klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıWhatsApp Hattı:
    0 505 671 72 05
  • klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıHacı Kaymak Mah. Şefikcan Cad. Şehit Mehmet Akdemir Sok 5/F Selçuklu /KONYA

Neva F10 Arızası

Demirdöküm Nepto kombi kullanıcılarının karşısına çıkan F10 arıza kodu hakkındaki bilgileri bu makalemizde sizler için sunacağız. Nepto F10 Arızası nedir ve bu sorun neden yaşanır? Arıza durumunda illa servisi mi aramak gerekir yoksa kullanıcı cihaza müdahale edebilir mi? Merak ettiğiniz tüm soruların yanıtını makalemizde sunuyor olacağız.

Nepto F10 Arızası Nedir?

Tesisat su basınç problemidir. Basınç düşük ya da yüksek olabilir.

Nepto F10 Arızası Nasıl Çözümlenir?

Bu arıza durumunda önemli olan basıncın düşük mü yoksa yüksek mi olduğudur. İşlem de ona göre değişmektedir. Önerilen bu arıza durumunda direk servisi aramamaktır. Çünkü çözümü kullanıcı olarak kendiniz de sağlayabilirsiniz.

Önemli!!! Nepto kombide bar göstergesi yani manometre bulunmaz. Ekranda bar seviyesi gösterilir. Ekrana bakarak basıncın düşük ya da yüksek olup olmadığını anlayabilirsiniz. 1 barın altı düşük su basıncı demektir, 2,5-3 bar üzeri yüksek su basınç demektir.

Basınç düşük ise su basmanız gerekir, basınç yüksek ise yüksek basıncı düşürmeniz gerekir.

®     Basıncı yükseltmek için; Nepto kombi bu arıza kodunu verdikten sonra basıncı kontrol ettiniz ve 1 barın altında olduğu gözlemlediyseniz eğer basıncı yükseltmeniz yani kombiye su basmanız gerekir. Nepto kombilerde sağ alt tarafta bulunan mavi doldurma musluğunu sola çevirmeli ve ekrandaki bar seviyesi 1.5 olana kadar su basmalısınız. Su basma uygulamasından sonra sorun düzelir ama düzelme olmaz ise “reset” butonuna bir kez basarak resetleme işlemi yapabilirsiniz.

®     Basıncı düşürmek için; Nepto kombi bu arıza kodunu verdikten sonra ekranda beliren basıncı kontrol ettiniz ve 2.5 barın üstünde olduğunu gözlemlediyseniz eğer bu durumda yüksek basıncı düşürmeniz gerekir. Nepto kombi basıncını düşürmek için Nepto kombiye en yakın kaloriferin üst yan kısmını açabilir ve oradan su alabilirsiniz. Basınç 1.5 değerine gelene kadar su alma işlemini devam ettirebilir, bu değere geldiğinde işlemi sonlandırabilirsiniz. Uygulama sonrasında sorun düzelir ama düzelme olmaz ise “reset” butonuna bir defa basarak resetleme işlemi uygulayabilirsiniz.

Uygulamalardan sonra sorunda düzelme olmaz ise ya da uygulamaları yapamazsanız cihaza daha fazla müdahalede bulunmadan Demirdöküm Servisi yardımı almalısınız.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile