• klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıÇalışma Saatleri:
    08.00 - 22.00
  • klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıWhatsApp Hattı:
    0 532 372 13 31
  • klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıHacı Kaymak Mah. Şefikcan Cad. Şehit Mehmet Akdemir Sok 5/F Selçuklu /KONYA

Aden 90 Ledi Arızası

 Demirdöküm Aden kombi ekranında yer alan 90 ledi arızası hakkında bilgi sunacağız. Kullanıcıların çoğu yaşadıkları sorunlar hakkında detaylı bilgi almak isterler. Bu nedenle sizler için oluşturduğumuz makalemizi okuyarak detaylı bilgi alarak sorunlarınızın çözümlenmesini sağlayabilirsiniz.

Aden 90 Ledi Arızası Nedir?

  • Ateşleme-İyonizasyon arızası.

Genellikle bakımı yapılmayan cihazlarda sık olarak karşılaşılan bir durumdur.  Kombi uzun süredir kullanılmadığı zaman brülör içerisinde tortular oluşabilir. Bu katmanlar iyonizasyon elektroduna denk gelir ise muhakkak bir arıza ortaya çıkar. Gaz hattında da hava birikimi söz konusu olur ise kombide ateşleme yapmama sorunu ortaya çıkabilir.

Aden Kombi Neden 90 Ledi Arızası Verir?

·         Uzun süredir bakım işlemine tabi tutulmayan cihazların yanma odaları ya da ateşleme elektrotları, iyonizasyon elektrodu katmanlardan dolayı görevini yitirebilir. Bu nedenle ateşleme elektrotları cihaz içerisinde ateşlemeyi sağlayamaz. Gazın birikmesi halinde de gürültülü yanmalar meydana gelebilir ya da iyonizasyon elektrodu alevi elektronik karta veremediğinden dolayı arızaya geçebilir.

Arızalı Olabilecek Parçalar; Gaz valfinde, gaz hortumunda ya da gaz beslemesinde sorun olabilir.

·         Çözüm; Cihaz üzerinde yer alan reset tuşuna 3 saniye elinizi çekmeden basınız. Cihaz resetlendikten sonra düzelse de bir süre geçtikten sonra aynı arıza kodunu ekranda tekrardan görebilirsiniz.  Arıza tekrarı sürekli aynı şekilde yaşanıyor ise bu durumda cihazı tamamen kapatarak servisin gelmesini beklemelisiniz.

  • Bizler bu gibi sorun ile karşılaşıldığı zaman tüketicilerin cihaz üzerinde fazla işlemde bulunmamalarını tavsiye etmekteyiz. 

Cihaz üzerinde yapacağınız her yanlış işlem sizlere ne yazık ki ek masraf olarak geri dönebilir. Bu nedenle her işin uzmanı olduğu gibi sizlerde yaşadığınız sorunlarda mutlaka uzman teknisyenler tarafından destek almalısınız. Sizlere bugünde Demirdöküm Aden kombide 90 Ledi arızası hakkında bilgi sunduk. Her zaman uzman teknisyenlerimiz ile sizlere kaliteli hizmet vermekte ve tüm işçiliklerde hizmet garantisi sunmaya devam etmekteyiz.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile