• klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıÇalışma Saatleri:
    08.00 - 22.00
  • klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıWhatsApp Hattı:
    0 532 372 13 31
  • klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıHacı Kaymak Mah. Şefikcan Cad. Şehit Mehmet Akdemir Sok 5/F Selçuklu /KONYA

Demirdöküm Neva KOMBİ Cok Yakıyor

VERİMLİ  ENERJİ  KULLANIMI  HAKKINDA  UYARILAR

1)Mekanın hesaplanan ısı kaybına uygun olmayan kapasitede bir cihaz seçildiğinde,cihazın devreye sık girip çıkması nedeniyle verimsiz yanma oluşmakta,bunun sonucunda da yakıt sarfiyatı artmaktadır.

2)Yakıt tasarrufu için oda termostatı ya da panel radyatörlerde termostatik vana kullanılmalıdır.Oda termostatı vana kullanımı ile cihaz istenilen sıcaklık değerine ayarlanarak konforlu ısınma sağlanırken,yakıt tasarrufuda yapılmış olur.

3)Oda termostatının monte edileceği yer çok önemlidir.Isı kaybı veya kazanımının şiddetli olduğu bölgelere (güneş gören,mutfakta ısıya maruz kalacak bölgeler,kapı girişleri ve pencere kenarlarına)monte edilmemelidir.

4)İstenilen sıcaklık konforunun sağlanabildiği hallerde cihazın ”eco” konumunda çalıştırılması tavsiye edilir.

5)Binalardaki ısı yalıtımı,yakıt tasarrufunda önemli rol oynamaktadır.Dolayısıyla çatı ve cepha yalıtımı iyi yapılmış(mantolama yöntemi)ve çift cam kullanılan mekanların ısıtılması için daha az enerjiye ihtiyaç olacağından yakıt tasarrufuda yapılmış olur.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile