• klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıÇalışma Saatleri:
    08.00 - 22.00
  • klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıWhatsApp Hattı:
    0 532 372 13 31
  • klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıHacı Kaymak Mah. Şefikcan Cad. Şehit Mehmet Akdemir Sok 5/F Selçuklu /KONYA

Vinto 21 arızası

Demirdöküm Vinto kombinizde digital ekranda 21 arızası gördüğünüzde Vinto kombinizin su basıncı düşmüş demektir. Kombide kuru yanma yani susuz çalışma oluşur. Buda sirkülasyon pompasına zarar verebilir.

Demirdöküm Vinto kombinize su almak için kombinizin alt tarafında su doldurma vanasımevcuttur.Su doldurma vanasını açarak 1,5 bar su alıp tekrar kapatın.Kombiniz 1,5 bar su basıncını gördüğünde çalışacaktır.Demirdöküm Vinto kombinizin su doldurma vanasını açtığınız halde kombinize su girişinin sesini duyamıyor ve ekranda su basıncının yükselmediğini görüyor iseniz Demirdöküm Vinto kombinizin su doldurma vanası arızalı veya tıkanıklık var demektir.

 

Bazen su doldurma vanasını açtığınız zaman sisteme su girişini duyar fakat ekranda su basıncının yükselmediğini görebilirsiniz.İşte bu durum tehlikelidir.Su doldurma vanasını hemen kapatmalısınız.Çünkü Demirdöküm Vinto kombinizin basınç sondası yani kombiye giren suyun basıncını ölçen basınç okuyucusu arızalı demektir.Yani kombinizde yeterli kadar su basıncı var ama basınç sondası bu basıncı okumuyor olabilir. Ayrıca bu arızanın diğer bir sebebi Elektronik Kart da olabilir. Su basınç sondası su basıncı okur Elektronik Karta sinyalini gönderir fakat Elektronik Kart arızalı olduğu için Demirdöküm Vinto kombiniz tekrar 21 arızasını verebilir. Demirdöküm Vinto kombinizin basınç sondası arızalı olduğu için aldığınız suyu okuyamıyor ve siz hala su almaya devam ettiğinizde basınç 3 barı geçecek ve emniyet ventilini açacaktır.Aldığınız fazla su dışarı tahliye olacak.
Demirdöküm Vinto kombinizde su alma problemi yaşadığınızda teknik servisi çağırmalısınız.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile