• klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıÇalışma Saatleri:
    08.00 - 22.00
  • klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıWhatsApp Hattı:
    0 532 372 13 31
  • klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıHacı Kaymak Mah. Şefikcan Cad. Şehit Mehmet Akdemir Sok 5/F Selçuklu /KONYA

Kalisto F7 arızası

H2O bilindiği gibi su manasına gelir.

Demirdöküm KALİSTO modelinde digital ekranda F7 yanıp sönüyor ise kombinin suyu bitti demektir.

Su basıncını yükseltmek için kombinin altındaki siyah su doldurma vanasını açarakmanometre 1.5 bara gelene kadar su doldurun. Manometre 1.5 bar basınca geldiğinde su doldurma vanasını kapatın.

Şayet su doldurma vanasını açtınız ama kombinize su girişini göremiyorsunuz.Bu gibi durumlara aşağıdaki arızalar söz konusudur 

İlk olarak su doldurma vanasının su grubunun içinde kalan açma kapama görevi yapanplastik parça kırılmış veya yapışmış olabilir.

Başka bir olasılık su basınç göstergesi arızalı olabilir. Siz suyu açıp dolmasını beklerkengösterge yükselmez ve bir süre sonra emniyet ventilinden su boşaltır.

Diğer bir ihtimal su grubunun içine şebekeden gelen pislikler sayesinde kireç veya kumlar yüzünden tıkanma yapabilir. Bu durum, avrupa ülkelerinin kullandığı şebeke sularında çok nadir rastlanır fakat ülkemizde şebeke suyunun diğer ülkelerdeki şebeke sularına göre daha çok kirli olduğu göz önünde bulundurulursa normaldir.

Su basıncını 1.5 bara getiremiyorsanız en yakın teknik servisi çağırmalısınız.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile