• klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıÇalışma Saatleri:
    08.00 - 22.00
  • klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıWhatsApp Hattı:
    0 532 372 13 31
  • klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıHacı Kaymak Mah. Şefikcan Cad. Şehit Mehmet Akdemir Sok 5/F Selçuklu /KONYA

Aden 60 lambası arızası (Bar Lambası)

H2O bilindiği gibi su anlamına gelir.

Demirdöküm ADEN modelinde panelde 60 lambası (BAR lambası) yanıp sönüyor ise kombinin suyu bitti demektir.

Su basıncını yükseltmek için kombinin altındaki siyah su doldurma vanasını açarakmanometre 1.5 bara gelene kadar su doldurun. Manometre 1.5 bar basınca geldiğinde su doldurma vanasını kapatın.

 

İlk olarak su doldurma vanasının su grubunun içinde kalan açma kapama görevi yapanplastik parça kırılmış veya yapışmış olabilir.

Başka bir ihtimal su manometresi arızalı olabilir. Siz suyu açıp dolmasını beklerkenmanometre yükselmez ve bir süre sonra emniyet ventilinden su boşaltır.

Diğer bir ihtimalde su grubunun içine şebekeden gelen pislikler sayesinde kireç veya ufak kumlar yüzünden tıkanma yapabilir. Bu durum avrupa ülkelerinin kullandığı şebeke sularında çok nadir rastlanır fakat ülkemizde şebeke suyunun diğer ülkelerdeki şebeke sularına göre daha çok pis olduğu göz önünde bulundurulursa normaldir.

Su basıncını 1.5 bara getiremiyorsanız en yakın teknik servisi çağırmalısınız.

Şayet su doldurma vanasını açtınız ama kombinize su girişini göremiyorsunuz.Bu gibi durumlara birkaçtane arıza söz konusudur.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile